Aktivity v okolí

Frymburk a okolí nabízí nespočet volnočasových aktivit. Na své si přijdou milovníci sportu i kultury.

Stezka korunami stromů - Lipno nad VltavouStezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Vám nabídne nezapomenutelný výhled na lipenské jezero a krásy šumavské přírody z 40 metrové rozhledny ke které se dostanete po 675 metrů dlouhé stezce. Čekají na Vás didaktické a lanové prvky a jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás.

Web: www.stezkakorunamistromu.cz


Království lesa

Království lesa je velké lesní hřiště, kde najdete několik desítek atrakcí pro malé i velké. Jsou zde lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, houpačky, prolézačky, skluzavky, hrady a hradiště a mnoho dalšího.

Web: www.kralovstvilesa.cz


Bobová dráha - Lipno nad VltavouBobová dráha – Lipno

Chcete bobovat po celý rok? Navštivte bobovou dráhu na Lipně, kde na jako jediném místě v České republice najdete unikátní projekt, dvě bobové dráhy – horskou a korytovou, které jsou vzájemně propleteny. Je zde také dětské hřiště pro děti a občerstvení.

Web: www.slideland.cz


Plavba parníkem po Lipenském jezeřePlavba parníkem po Lipenském jezeře

Plavba parníkem po Lipenském jezeře přiláká každý rok tisíce turistů. Nenechte si i Vy uniknout tento nezapomenutelný zážitek a poznat Frymburk a jeho okolí z paluby lodi u dobrého jídla či pití. Na parníku lze také uspořádat oslavu narozenin či svatbu.

Web: www.lipno-line.com


Cyklistika a in-line bruslení

Lipensko je propletené cyklostezkami, které jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi a in-line bruslaře. Projet se můžete například z Frymburka na Lipno, přes hráz do Přední Výtoně a převozem zpět do Frymburka.

Web:


Sjíždění řeky Vltavy

Řeka Vltava láká každý rok deseti tisíce nadšených vodáků a turistů. Rozhodně doporučujeme poznat krásy jižních Čech z řeky Vltavy. Hrad Rožmberk či město Český Krumlov stojí za to vidět z jiného pohledu.

Web: www.vltavanaraftu.cz


Český KrumlovČeský Krumlov

Město Český Krumlov má opravdu co nabídnout, 300 památkově chráněných objektů v historické centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice, který je zapsán na seznam UNESCO, galerie, muzea a mnoho dalšího.

Web: www.ckrumlov.info


Město Vyšší BrodVyšší Brod

Město Vyšší Brod je známé především vodáky, jelikož je zde nástupní místo na sjíždění řeky Vltavy. Za zhlédnutí také stojí například Poštovní muzeum, Cisterciácké opatství či některá z pěších stezek kolem města, které Vás zavedou do krásné přírody.

Web: www.mestovyssibrod.cz


Zámek Hluboká nad VltavouZámek Hluboká nad Vltavou

Romantický zámek Hluboká ve stylu anglického Windsoru rozhodně stojí za vidění. Bohaté interiéry, umělecké sklo, obrazy, cenný nábytek či krásný anglický park, to vše a mnohem víc na Vás čeká na Hluboké. Vedle zámku se nachází Jízdárna s Alšovou jihočeskou galerií.

Web: www.zamek-hluboka.eu


ZOO Hluboká nad VltavouZOO Hluboká nad Vltavou

Zoologická zahrada Hluboká patří k nejhezčím v jižních Čechách. K vidění je zde okolo 300 druhů zvířat v zhruba 3000 exemplářích na 4,5 ha plochy, jsou zde dětská hřiště, občerstvení a konají se zde různé tématické akce.

Web: www.zoohluboka.cz


ZOO DvorecZOO Dvorec

ZOO Dvorec leží nedaleko Borovan a určitě stojí za návštěvu. Vidět zde můžete lvy, tygry, medvěda, různé druhy opic, hrocha, krokodýla, vlky, antilopy, levharty, pštrosy, lamy, papoušky a další. Za zmínku stojí také pavilon s kobrami rodu naja.

Web: www.zoodvorec.cz


Activity park Médi Kubíka

Activity park Médi Kubíka nabízí zábavu pro celou rodinu. Je zde naučná stezka, terénní tříkolky, výukový program SNAG golf, mega skluzavka, wakeareál, fotbalgolfové hřiště a nechybí ani občerstvení.

Web: www.parkfrymburk.cz


Skiareál LipnoSkiareál Lipno

Skiareál Lipno je zaměřen především na rodiny s dětmi. Na své si přijdou ale i vyznavači snowboardingu nebo freestyle lyžování pro které je zde vybudován snowpark či skicrossová dráha navržená týmem Evy Samkové. Pro nejmenší je zde pak dětský park Lišáka Foxe a Bambini park.

Web: www.lipno.info


Skiareál Hochficht

Skiareál Hochfich je největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy. Je zde 21 km sjezdovek, Fun park, dětské výukové hřiště, snowpark, lyžařská škola, restaurace, půjčovna vybavení a další.

Web: www.hochficht.at


Skiareál Sternstein

Rodinný lyžařský areál Sternstein se nachází zhruba 30 minut autem od našich apartmánů v Rakousku u městečka Bad Leonfelden. Zalyžujete si zde na celkem 5 km sjezdovek.

Web: www.sternstein.at


Skipark Frymburk

Skipark Frymburk Vám nabízí lyžování na dvou sjezdovkách Relax a Tiger o celkové délce 1200 metrů. Pochlubit se může také dětským parkem, který patří svou rozlohou k největším v České republice.

Web: www.parkfrymburk.cz


Ledová magistrálaLedová magistrála

Lipenské zamrzlé jezero láká v zimě bruslaře nejen z celé České republiky. Pokud přeje počasí, lze si zde zabruslit na více než desetikilometrové přírodní dráze, jedné z nejdelších na kontinentu. Jsou zde pak propojeny tři obce Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou.

Web: www.ledovamagistrala.cz